Letní kemp v Dachové u Hořic

     V sobotu 1. srpna 2020 odpoledne odjíždělo celkem sedm aut od sokolovny v Zásadě na letní kemp v Dachové u Hořic. Jedním vozem jel i p. Benešovský, který vzal i přívěsný vozík a odvezl nám tatami, za což mu moc děkujeme. Stejně tak patří poděkovat všem řidičům, kteří odváželi děti na kemp. Na tento kemp jeli Jakub Liška, Matyáš, Mahulka a Madla Benešovští, Jan Hrách, Vítek Chlumecký, Markéta Brožová, Aneta Habová, Vítek Dolanský, Kateřina Hejduková, Ema Veberová, Andrej Donát, Štěpán Němeček, Bedřich Hlava, Ivana Brincková, František Belda, Tadeáš Hlava, Jaroslav Dušička, na pár dnů Honza Němec, Klára Dušková její mamka a já. Po příjezdu do kempu Alegro jsme si převzali chatky, ubytovali se a složili tatami do pivního stanu. Rodiče Štěpána Němečka a sourozenců Benešovských odjeli a ostatní zaparkovali vozy u chatek. V 19.00 hodin jsme se sešli v jídelně na večeři. Zbytek večera měli všichni volno.

      V neděli po snídani byla připravena první ze série soutěží. Soutěž byla pro dvojice. Ty si svázali každý jednu nohu blíže k sobě a společně museli překonat vyznačenou trať v co nejkratším čase. Vítězem mezi staršími byli Kuba s Vítkem Chlumeckým a mezi mladšími Aneta s Mahulkou. V 10. 00 hodin začal první trénink tohoto kempu pod mým vedením. Opakovali jsme techniky karate. Po obědě jsme se sbalili a odešli do nedalekých Slunečních lázní na koupaliště. Po návratu byla připravena další soutěž, skákání v pytlích. Během této soutěže Kačka špatně doskočila a hnula si s kotníkem. Vítězem této soutěže byli Honza Hrách a Fanda Belda. Po večeři se všichni sešli u stolní hry „5 sekund“.

      V pondělí po snídani měli všichni volno až do 10. 00 hodiny, kdy proběhl další trénink karate, opět pod mým vedením. Protože Kačky kotník nepřestával bolet, odjeli jsme po obědě do Dvora Králové na chirurgii. Naštěstí zvrknutí nebylo až tak vážné. Ostatní se zatím zabavili další hrou, přenášení míčků „hopíků“.Zde byl vítězem Matyáš a Tadeáš. Od 16. 00 hodin začal další trénink tentokrát sebeobrany. I tento trénink byl ještě pod mým vedením. Před koncem tohoto tréninku přijeli naši první hosté. Učitelé Ju- jitsu p. Ing. Ladislav Petráš, držitel 9. Danu a Jiří Pospíšil, držitel 3. Danu oba z olomouckého oddílu Sakura. Večer všichni strávili u deskových her.

      V úterý dopoledne jsme na tréninku oficiálně přivítali naše hosty a ti se ujali vedení tréninku sebeobrany. Po obědě byla pro všechny připravena další vychytávka, psaní korespondenčních lístků. Většina ani nevěděla co to je. Pro mnohé to bylo poprvé, kdy něco takového dělali. Kromě psaného vzkazu většina lístek přizdobila ručně vyhotoveným obrázkem. Následoval odpolední trénink Ju- jitsu pod vedením našich hostů. Po večeři  další deskové hry.

      Ve středu dopoledne proběhl poslední trénink Ju – jitsu tohoto kempu. Ten den ráno dorazil i Míra Dušek, aby si s námi mohl zacvičit. Po obědě jsme s našimi hosty zajeli k nedaleké rozhledně „Masarykova věž samostatnosti“. Po krátkém posezení v kavárně jsme se s učiteli a s Mírou rozloučili, oni odjeli domů a my zpět do kempu, kde to v té době měli na starost naši nejstarší studenti. Po příjezdu jsme začali připravovat přespolní soutěž „gladiátor“ jejímž autorem byla Klára. Příprava byla náročná a zabrala více než dvě a půl hodiny. Soutěž pro dvoučlenná družstva a jedno družstvo trojčlenné byla složená z následujících disciplín. První byl běh se závažím po předem určené trati (kanystr naplněný vodou). Následoval běh v pneumatikách. Třetí disciplínou bylo plazení pod 5m dlouhou překážkou a běh lesem. Zde přeběhnout položené kmeny stromů a opět běh lesem. Zdolat napnuté lano mezi stromy a další běh lesem, okolo kempu a až k bazénu. Zde museli soutěžící přeskákat označený úsek v pytli, svléknout se do plavek a přebrodit bazén na šířku. S heslem, které se dozvěděli u bazénu doběhnout do cíle u naší chatky a bezchybně heslo přetlumočit. Vítězové Andrej s Fandou to stihli za 9 min. 35 s. Po večeři proběhlo vyhodnocení celé této soutěže. Pro všechny zúčastněné rozhodčí i závodníky byly připraveny perníkové medaile, které upekla Kláry mamka. I za to patří poděkovat. Zbytek večera měli všichni volno.

      Čtvrteční dopoledne proběhl další trénink karate, tento opět pod mým vedením. Po obědě jsme zařadili další návštěvu koupaliště ve Slunečních lázních. Zde si Matyáš přivodil úpal, který jej trápil až do druhého dne. Během odpoledne přijel další náš host p. Ing. Pavel Halva, držitel 7. Danu karate z oddílu SKKP karate Brno. Ten také vedl odpolední trénink. Po večeři starší hráli deskové hry. Mladším Klára domluvila projekci animovaného filmu.

      V pátek dopolední trénink karate vedl opět náš host. Po obědě jsme se šli projít do Hořic na zmrzlinu v pivovaru a koupit suvenýry. Jako většina ostatních dnů bylo i v pátek krásné počasí a tak nabídka na koupání v bazénu byla jednohlasně přijata. Jen co jsme se přesunuli do kempu, už byly všichni ve vodě. Odpoledne proběhl poslední trénink karate. Po jeho skončení šli mladší pod dohledem Radima Dolanského, který si také přijel zacvičit, připravit dřevo na táborák a starší se ještě učili pod vedením p. Halvy katu Kanku – sho. S úderem 19. 00 hodiny začal táborák a opékání buřtů. Byli jsme pozváni na předpremiérové hudební vystoupení dětského souboru zde v kempu a tak mladší studenti šli na vystoupení a starší nakládali tatami na vlek, který p. Benešovský odvezl do Zásady. Po hodinovém vystoupení jsme se vrátili k táboráku. Byl poslední večer a tak byla všem prodloužena večerka.

      V sobotu po snídani si všichni balili věci a uklízeli chatky. V 10. 00 hodin byla ještě připravena poslední aktivita tohoto kempu. Mladší studenti soutěžili v hodu kroužky na trny a mečíky a starší pod vedením p. Halvy trénovali boj s nožem. Po obědě a příjezdu zbylých vozů jsme naložili batohy a kufry a odjeli do Zásady. Zde jsme ještě uložili tatami do sokolovny a potom jsme se rozjeli do svých domovů. Do konce prázdnin už to byla poslední společná akce. Tak zase v září ……..

-MD-