Budo show ve Zlíně

 

 

       Na konci měsíce října  mi můj velmi dobrý kamarád a učitel karate ze Zlína Láďa Tomi poslal zajímavý balíček. Po rozbalení jsem v něm našel plakát, k nadcházející Budo show ve Zlíně ve sportovní hale Novesta, která se bude konat 10.11.2007 od  17.00 hodin, osobní pozvánku, vstupenky VIP s podpisem hlavního pořadatele a pozvánku na seminář Musado dne 10.11.2007 od 09.00 hodin do 11.30 hodin v tělocvičně ZŠ ul. Kvítková ve Zlíně pod vedením Radovana Galského držitele 2 Danu.

      V sobotu brzy ráno ještě za tmy jsme vyrazili směrem Morava. První dvě třetiny cesty ubíhali v pohodě až do Svitav. Po krátké přestávce na odpočinek jsme se rozjeli do Zlína. Kvůli mnoha objížďkám  a problémům na silnici jsme do Zlína dojeli se zpožděním.V tělocvičně  ZŠ v ul. Kvítková již byl seminář v plném proudu. Pod vedením Radovala Galského , držitele 2 Danu  v Musado , instruktora armády ČR,  zde účastníci  pilně nacvičovali předvedené techniky. Po krátkém přivítání s Láďou jsme se chtěli zařadit mezi ostatní účastníky semináře.K mému velkému překvapení mi Láďa  navrhl jestli  bych s ním chtěl vystupovat v hlavním programu na Budo show. Pro mě to  byla čest a tak  jsem hned souhlasil. Klárka  ještě po problémech s rukou nemohla cvičit a proto se semináře neúčastnila. Míra pokračoval ve cvičení technik Musado a já jsem procvičoval techniky na vystoupení. Semináře se také zúčastnil shihan Jiří Hausher držitel 8 Danu v karate, který také na naše přípravy dohlížel. V 11.30 hodin byl seminář ukončen.

       Po obědě, který také neproběhl bez problémů, jsme se přesunuli z restaurace na zimním stadionu do sportovní haly Novesta ve Zlíně, kde již končili přípravy na večerní show. V 17.00 hodin vše začalo. Po úvodním projevu se střídali ukázky jednotlivých škol bojového umění proložené ukázkami tance. Program byl rozdělen na dvě poloviny s desetiminutovou přestávkou.

       Po přestávce jsem nastoupil jako součást skupiny ve složení ing. Pavel Halva, 4 Dan v karate,Vladimír Tomi, 4 Dan v karate a Petr Mňačko, 1 Dan v karate. Petr zacvičil mistrovskou katu s názvem Kanku Sho (znamená „pohled do nebe“). Po skončení  katy následovali ukázky obrany s využitím technik jak Karate tak i Ju-jutsu.Celé vystoupení bylo podbarveno hudbou což jí přidalo na zajímavosti. Po nás vystupovali ještě členové oddílu Kung-fu s ukázkami technik využitelných u bezpečnostních složek  a ukázky technik Musado pod vedením Radovana Galského.

      Po skončení Budo show jsme se rozloučili a  přesunuli se  na ubytovnu, kde jsme strávili noc.

     V neděli  jsme byli pozváni na návštěvu  k našemu kamarádovi ing. Pavlu Halvovi, trenéru karate. Pozvání na kávu od paní Halvové se nedalo odmítnout. Po příjemně strávených chvílích  jsme se rozloučili s hostiteli a vydali se na cestu domů. Již od rána  začal padat sníh a s drobnými výkyvy padal  až do večera. Zřetelně to bylo vidět na silnicích. Celou cestu jsme se potýkali s nepřízní počasí. Během našeho putování k domovu jsme projížděli obcí Sloup. Chatky kempu p. Čermáka , kde jsme trávili příjemné chvíle v posledním červencovém týdnu, byly jako pocukrované čerstvě napadaným sněhem . Pomalu se halily do tmy. Přes nepřízeň počasí  jsme dorazili v pořádku a plni nových zážitků.         

 

-MD-

 zpět

vstup do fotogalerie