Letní kemp 2018

     V letošním roce 2018 jsme uspořádali v pořadí již třetí letní kemp. Stejně jako loni byl i ten letošní v Dachové u Hořic. Jednalo se o týdenní pobyt od soboty 11. srpna do soboty 18. srpna. Na ten letošní nás jelo celkem deset.

      Po příjezdu do kempu jsme se ubytovali v chatkách. Po večeři naši nejmenší využili nabídku správce kempu a koukali na veřejně promítanou pohádku. Ostatní se sešli u zastřešeného posezení vedle udírny a zahráli si společenskou hru Aktivity.

      V neděli dopoledne proběhl první trénink karate před chatkami. Po obědě jsme vyrazili na pěší výlet. Navštívili jsme kovovou rozhlednu Hořický Chlum, zděnou rozhlednu s muzeem Věž samostatnosti, po Malátově stezce jsme zašli do pískovcového lomu sv. Josefa kolem pramínku Kalíšek a koupaliště v Dachové zpět do kempu. Na večer byla připravena hra Staročeská přísloví. Každý měl určený počet kartiček rozmístěných na louce. Na každé bylo napsáno jedno přísloví. Dotyčný musel přísloví přečíst, zapamatovat si jej doběhnout k naší chatce a přísloví zopakovat. Né vždy to bylo jednoduché.

      V pondělí se konečně uvolnil stan a tak jsme po snídani rozložili tatami a připravili vše na dopolední trénink. Na tomto jsme opět procvičovali techniky karate. Po obědě bylo krásné, teplé a slunečné počasí a tak jsme šli na koupaliště do slunečních lázní v Dachové. Odpoledne proběhl ve stanu další trénink. Během něho skládala Mahulenka Benešovská zkoušku na 7. stupeň technické vyspělosti – oranžový pás. Zkoušku úspěšně složila a zaslouží si gratulaci. Po večeři přišla na řadu další společenská hra Koncept.

      V úterý dopoledne jsme se při tréninku věnovali boji s holí – Hanbo – jutsu. Po obědě jsme šli na pěší výlet do Hořic. Okolo židovského hřbitova, přes náměstí, okolo nádraží ČD k mohyle a autobusem zpět do Dachové. Po návratu jsme chvíli trénovali v bazénu v kempu a potom před chatkami.

      Na středu jsme si naplánovali celodenní výlet. Po snídani jsme pěšky došli na nádraží ČD v Hořicích. Vlakem do Jaroměře s přestupem v Hradci Králové. U nádraží jsme si prohlédli železniční muzeum v bývalé výtopně. Pěšky jsme prošli Jaroměří a navštívili jednu z prohlídkových tras Josefovské pevnosti – Bastion a podzemí. Při cestě zpět měl první vlak z Jaroměře zpoždění a druhý v Hradci Králové jsme stihli jen proto, že na nás čekal. Večeři v kempu jsme stihli jen tak tak.

     Ve čtvrtek dopoledne jsme při tréninku procvičovali sebeobranu a boj se zbraní. Po obědě jsme naskákali do bazénu v kempu. Kdo měl zájem, mohl se před chatkami přiučit nové katě. Večer byla připravena další hra Turistické značky. Na louce byli rozsypány kartičky s obrázky turistických značek a jejich názvy. Úkolem družstev bylo nejprve kartičky posbírat a potom správně poskládat. I pro starší to byl místy oříšek.

      V pátek dopoledne jsme šli pěšky do Hořic, prošli jsme se po náměstí, navštívili výstavu závodních motocyklů v hořickém zámku. U nedalekého pivovaru jsme si dali výbornou točenou zmrzlinu. Na oběd jsme se vrátili do kempu. Po obědě jsme šli ještě jednou na koupaliště do Dachové. Odpoledne proběhl poslední trénink ve stanu. Po jeho skončení jsme naskládali tatami do dodávky a vrátili stan správci. Po večeři byla připravena poslední hra rozstříhaná zpráva. Úkolem družstev bylo nalézt všechny dílky rozstříhané zprávy a splnit úkol zde napsaný. Hra byla součástí celotýdenní trubičkové soutěže. Vítězem se nakonec stalo družstvo s kapitánem Matyášem.

      V sobotu po snídani jsme uklidili chatky, sbalili si věci a připravili se k odjezdu. Kemp se naplnil diváky blížících se motocyklových závodů a tak jsme šli do lesa za kempem. Zde byla připravena hra před obědem. Jednalo se o hledání pokladu. Účastníci byli rozděleni do dvojic a podle nápověd hledali poklad. Byl připraven pro všechny. Po obědě přijeli rodiče s dvěma vozidly a pomohli nám odvézt děti z kempu domů. Rodičům Vítka Chlumeckého, Honzy Hrácha a sourozenců Benešovských patří poděkování za odvoz dětí. Kláře a Jiřce Duškové patří velké poděkování za přípravu celého kempu. To byla úplně poslední akce před koncem letošních letních prázdnin. V září začne další ročník 2018-2019 náborem nových členů už v pátek dne 7.září.

 - MD -