Seminář karate v Zásadě

 

 

 

 

    V posledním říjnovém víkendu nás navštívil náš velmi dobrý kamarád a přítel ,učitel ze školy bojového karate a sebeobrany ve Zlíně sensei Vladimír Tomi , držitel 5. Danu v karate. S Láďou  spolupracujeme již delší dobu. Přijel se svoji milou ženou Janou.

    V sobotu 25. října 2008 od 09.00 hodin do 13.00 hodin proběhl v tělocvičně základní školy v Zásadě seminář karate pod jeho vedením. Od půl deváté se scházeli účastníci semináře k tělocvičně. V devět hodin vše začalo.Na seminář se sešli převážně začátečníci a tomu byla přizpůsobena i výuka.Seminář byl rozdělen na několik bloků.

     V první části se učení zaměřilo na základy karate. Procvičovaly se a zdokonalovaly bloky, údery, kopy a potom i kombinace technik . V dalších blocích se účastníci učili pracovat jednak se svým tělem a jednak i s energií. Součástí výuky bylo samozřejmě i zdokonalování v oblasti teorie  a s tím související i názvosloví. V posledním bloku se sensei Tomi zaměřil na výuku sebeobrany. Procvičovaly se techniky vyprošťování , základní pákové techniky , kombinace . Po procvičení se přešlo na nácvik transportních technik. Než se kdo nadál přehoupla se třináctá hodina a s ní i  závěr semináře . Při závěrečném slovu sensei Tomi zhodnotil průběh semináře, poděkoval zúčastněným , dále za možnost vést seminář  u nás . Vyjádřil svoji spokojenost a přesvědčení , že tato akce nebyla poslední. Zároveň nás pozval na akce pořádané jeho školou ve Zlíně. Plni nových zážitků a znalostí jsme se rozešli k domovům.

                                                                                                                                                          

-MD-