Seminář Hambo-jutsu v Zásadě

 

 

 

     Dne 16.12.2007 proběhl v tělocvičně Masarykovy ZŠ oddílový seminář Hanbo-jutsu. Ani mrazivé zimní počasí a nedělní volno  nezabránilo zájemcům v účasti na semináři. Jednalo se o náš první oddílový seminář od založení našeho sdružení.

      Akce byla naplánována  na dobu od 09.00 hodin do 11.30 hodin .Po několika slovech  na uvítanou to začalo. Seminář byl rozdělen na  tři bloky. Během nich se zúčastnění seznámili  nejprve s etiketou a teorií vztahující se k výuce Hanbo-jutsu. Následovalo procvičení základních dovedností s hanbo ( což je hůl délky 90 cm a průměru 2-2,5 cm ). Potom už výuka prvních technik . Všichni si předvedené techniky vyzkoušeli nejdřív sami a poté se soupeřem.

      Mezi zúčastněnými byli jak dospělí tak i sedmileté děti. Na všech byla vidět snaha vstřebat nové znalosti, které s obdivuhodným nasazením procvičovali. Při procvičování úhybů nahradili hole v rukou útočníků pet lahve, které splnili účel  a zároveň vyloučili možnost zranění. Útoky mohly být  bez obav prováděny s maximálním nasazením.

      Maminka Mirka a Klárky ochotně zastala funkci oddílového fotografa a tak vzniklo i pár obrázků na památku.Ke shlédnutí jsou ve fotogalerii nebo po kliknutí zde . V zápalu cvičení běžel čas neuvěřitelně rychle a než se kdo nadál byl tu konec.Na tvářích zúčastněných byla vidět spokojenost z příjemně stráveného nedělního dopoledne.

 

-MD-