Letní kemp ve Sloupu

 

 

   

       Náš kamarád Vladimír Tomi letos opět pořádal letní soustředění v rekreačním středisku Čermák v obci Sloup v okrese Blansko. Na pozvánce , kterou nám Láďa poslal , byl termín konání od soboty 19.7.2008 do soboty 26.7.2008. Za naše sdružení se zúčastnili Petr , Kristina s dcerou , Mirek s Klárkou , jejich maminka Jiřka a samozřejmě já. Letošní rok byl tak trochu jiný. Každý jel se svými rodinnými příslušníky , takže taková rodinná rekreace. Každá rodina  se přepravila svým vozem. Vzhledem ke stále přetrvávajícím zdravotním obtížím hlavního trenéra bylo třeba vyřešit problém s řízením jednoho vozu. To se vyřešilo a jako řidič se nabídl děda Míry a Klárky, za což mu patří poděkování. V sobotu 19.7.2008 v 11.00 hodin jsme vyrazili z Tanvaldu. V Loužnici se k nám připojilo druhé vozidlo řízené Petrem . Cesta do Sloupu probíhala bez větších problémů , pokud pomineme několik kolon způsobených omezením dopravy  v souvislosti s dopravními nehodami. Byl to první rok co jsme jeli v Peugeotu 306 , je to rozdíl proti Š 105 , kterou jsme jezdili na minulé ročníky . Do tábora jsme dorazili v 16.15 hodin. Kristina , která jela s rodinou sama, zde již byla. Po chvilce čekání na hlavního pořadatele jsme dostali klíče od chatky , letos s číslem 35 , a šli se ubytovat. Sobotní večer byl ve znamení ubytování a seznamování s řádem tábora. Od nedělního rána začali tréninky , vždy dopoledne od 10.00 hodin a odpoledne od 16.45 hodin. První trénink si rozdělili sensei Vladimír Tomi , držitel 4 Danu v karate a sensei ing. Pavel Halva , držitel 4 Danu v karate. Počasí nám zpočátku přálo a tak jsem s Mírou zašel na koupaliště vedle kempu. Klárka odjela cosi vyřídit mimo kemp , byli jsme dohodnutí , že na koupaliště spolu zajdeme jiný den. To jsme ještě nevěděli , jak se počasí začne kazit a návštěva koupaliště byla do konce  soustředění ta poslední.  V neděli do kempu dorazil shihan Jiří Hausher , držitel 8 Danu v Karate Jutsu , který se zapojil do vedení tréninků .

      Ve středu do kempu dorazil shihan ing. Ladislav Petráš držitel 7 Danu v Ju jutsu a rovněž se začal podílet na vedení tréninků. Spolu se sparingem , který přijel se shihanem předvedli  a učili techniky Ju jutsu a také hanbo jutsu.

      Ve čtvrtek  měl odpoledne trénink začít v 16.00 hodin a od 17.00 hodiny zkoušky na stupně technické vyspělosti. Po obědě se počasí začalo zhoršovat takže ze zatažené oblohy , za níž zmizelo slunce , začalo pršet. Trénink byl zrušen a zkoušky byly ohroženy. Láďa jako pořadatel kempu zajistil pro konání zkoušek prostor jídelny. Zkoušky začaly v 16.45 hodin. Nejprve proběhly zkoušky na nižší technické stupně. Po jejich úspěšném skončení nastoupili Vladimír Tomi a ing. Pavel Halva k vykonání zkoušky na 5 Dan v karate. K úspěšnému složení zkoušky si Pavel přibral sparinga ze svého oddílu. Láďa si jako sparinga vzal Míru a Petra z našeho oddílu. Vzhledem k nedostatku místa v jídelně se museli  Láďa s Pavlem při vykonávání zkoušky střídat. V závěru ještě proběhla teoretická část.

      Po jejím splnění bylo z úst shihana Jiřího Hausnera i shihana ing. Ladislava Petráše slyšet gratulace k úspěšnému složení zkoušky. Pro přítomné to byl nezapomenutelný zážitek Po večeři byla zorganizována oslava k úspěšnému složení zkoušek. Současně s tím Láďa Tomi oslavil narozeniny.

      Na páteční večer  byl naplánován táborák . Po obědě , přesněji v 15.00 hodin jsme společnými silami připravili dřevo na táborák. Ten měl začít po večeři. Petr se svou přítelkyní jeli na výlet do Boskovic do westernového městečka  a vzali Klárku s Mírou s sebou. Než začal odpolední trénink spustil se hustý déšť. Spolu s ním se přihnala bouřka , hromy  a blesky se střídaly nad kempem v krátkých intervalech . Voda  před chatkami pomalu překrývala společnou cestu , kaluže pomalu přibývaly na šíři a s táborákem  byl definitivní konec.

      V sobotu po snídani jsme začali balit. Do 10.15 hodin jsme museli předat chatky . Bylo tu loučení s lidmi , kteří s námi trávili poslední týden . My s Klárkou a Mírou jsme museli počkat na odvoz , tak jsme ještě zašli na dobrý oběd . Potom už jsme vyrazili k domovu.. Opět se potvrdilo , že hezké chvíle utečou velice rychle . Ve večerních hodinách jsme dorazili domů . Tak skončila naše poslední akce do konce letních prázdnin, než začnou opět tréninky.

 

   -MD-